Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Bezpečnostné opatrenia znížili priestupky

Bezpečnostné opatrenia znížili priestupky
Bratislava v dňoch 28. mája až 1. júna 2004 privítala delegátov Jarného parlamentného zasadania NATO, ktoré je medziparlamentnou organizáciou zákonodarcov z členský krajín Severoatlantickej aliancie ako aj pridružených členov.

Na zasadnutie sa pripravila aj polícia. Avizované boli totiž demonštrácie odporcov aliancie. Staré Mesto preto rozdelili do troch bezpečnostných zón, polícia povolala do hlavného mesta posilové jednotky z celého Slovenska. Centrum mesta žilo niekoľko dní v zvláštnom režime. Policajti boli takmer na každom kroku, v centre sa objavili kovové zátarasy, obrnené vozidlá i vodné delá...
Do bezpečnostných opatrení sa samozrejme zapojili aj príslušníci MsP. Tí v dostatočnom predstihu informovali napríklad aj obyvateľov bezpečnostnej zóny "A" o dopravných obmedzeniach týchto dní. Deň pred samotným zasadaním z tejto zóny premiestnili na dočasne zriadené parkovisko 21 motorových vozidiel, ktoré napriek zákazom zostali zaparkované v zóne. Mestská polícia okrem priameho výkonu služby život v meste monitorovala svojimi kamerami. Ich objektívy narušenie verejného poriadku v súvislosti s konaním PZ NATO nezaznamenali. Nepotvrdili sa ani predpovede o hromadných demonštráciách, predsa ale, niektorí majitelia obchodov, reštaurácií i bánk tieto preventívne opevnili debnením. Demonštrácie sa síce vyskytli a to tri, no novinárov a policajtov bolo na nich niekoľkonásobne viac, ako samotných demonštrujúcich.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Bezpečnostné opatrenia znížili priestupky

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa