Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Autopark mestskej polície omladol

Nové vozidlá MsP1
Od stredy 4. novembra 2009 majú bratislavskí mestskí policajti k dispozícii 11 nových motorových vozidiel zn. Kia, ktoré budú slúžiť pre výkon hliadkovej služby a dve špeciálne upravené vozidlá zn. Fiat - pre potreby stanice kynológie. Zároveň okrskári MsP získali 3 malé motocykle zn. Peugeot a jazdecká polícia nový prívesný vozík na prepravu koní.
 

 
 

Nové vozidlá stáli spolu približne 168 000 eur a mestským policajtom ich na Primaciálnom námestí slávnostne odovzdal námestník primátora hlavného mesta Tomáš Korček spolu s náčelníčkou MsP Zuzanou Zajacovou.Finančné prostriedky na nákup nových motorových vozidiel pre mestskú políciu boli viazané, vyčlenené ešte v roku 2008 v rámci tzv. VIP programov. Vozidlá mestská polícia získala verejným obstarávaním. Pri stanovení podmienok na výber značky vozidiel verejný obstarávateľ vychádzal z troch základných požiadaviek a to výkon – spotreba a cena samotných vozidiel. Na základe týchto kritérií najlepšie obstála značka KIA a dve špeciálne vozidlá FIAT určené pre kynológov mestskej polície.

Nové vozidlá nahradia už dosluhujúce, ktoré sa postupne vyradia z autoparku MsP. Mnohé z nich (zn. Škoda Fabia a Opel Corsa) majú najazdených vyše 230 000 kilometrov s rokom výroby 2000 a 2001. Skutočnou raritou môže byť nedávno vyradený VW Transporter, ktorý bol vyrobený a daný do užívania v roku 1992.

Príslušníci Bratislavskej mestskej polície pre plnenie služobných úloh v súčasnosti využívajú 42 motorových vozidiel, z toho je jedna nákladná Avia. Medzi vozidlami, ktoré mestská polícia využíva je aj 11 osobných motorových vozidiel zapožičaných z iného organizačného útvaru hlavného mesta. Autopark mestskej polície tvorí aj desať malých motoriek, ktoré využívajú okrskári mestskej polície. Malé motorky sa postupne kupovali od roku 2005, keď sa v hlavnom meste zaviedol systém okrskárov. Okrsková stanica MsP Petržalka má k dispozícii aj dve motorky Yuki, ktoré sú vybavené výstražnými zvukovými a svetelnými zariadeniami.

Postupná obnova vozového parku mestskej polície sa začala v minulom roku, keď doň pribudlo 11 nových vozidiel zn. Škoda Roomster. Tieto nahradili dosluhujúce Škody Fabie a motorové vozidlá Opel Corsa.

Všetky vozidlá, ktoré používa mestská polícia sú pravidelne servisované. Krátke jazdy, striedanie vodičov a vozidlá v prevádzke denno-denne 24 hodín nemalou mierou prispievajú k opotrebovaniu samotných vozidiel. Servis týchto vozidiel je z finančného hľadiska nákladný, pričom výmena napríklad riadiaceho mechanizmu, komponentov  riadenia, čapov, tlmičov, prevodoviek a rôznych tesnení je nerentabilná. Aj z tohto dôvodu sa preto pristúpilo už v minulom roku k postupnej výmene  vozidiel.

 

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.11.2009 / 4.11.2009

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa