Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Arogantných vodičov nebudeme nikdy tolerovať

ZŤP
Bratislavská mestská polícia dohliada na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Od nástupu nového náčelníka Petra Krajíčka sa zameriavame najmä na arogantné porušovanie zákona o cestnej premávke. V súvislosti s Dňom invalidov (21.3.) zintenzívnime kontroly nezákonného parkovania na mieste vyhradenom pre ťažko zdravotne postihnutých.
 

 
 

Stále častejšie  kontrolujeme miesta určené pre tých, ktorí to potrebujú. Od začiatku marca sme zaevidovali 76 takýchto priestupkov, vo februári ich bolo 114, v januári 66 v decembri minulého roka 63. Priestupky riešime podľa zákona, teda blokovou pokutou až do výšky 150 €, odtiahnutím vozidla alebo nasadením prostriedku na zabránenie odjazdu vozidla. Väčšinu priestupkov zistia mestskí policajti vlastnou činnosťou. Mestská polícia sa však obracia aj na občanov, aby nás v prípade, že majú informácie, že na mieste vyhradenom pre ťažko zdravotne postihnutých parkuje vozidlo bez oprávnenia, kontaktovali  na linke 159.

Samotný preukaz zdravotne ťažko postihnutého občana neoprávňuje parkovať na vyhradenom mieste. Je nevyhnutné vlastniť parkovací preukaz. Preukaz pre zdravotne ťažko postihnutú osobu aj parkovací preukaz udeľuje úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. 

Medzinárodná federácia telesne postihnutých vyhlásila 21. marec ako Deň invalidov.  Jeho cieľom je poskytnúť pomoc ľuďom s telesným postihnutím a upozorniť na prekážky, ktorým títo ľudia čelia v spoločnosti. 

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.3.2016 / 21.3.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa